Krom Kaplama

Demir-çelik malzeme üzerine kaplama faaliyeti yüzey durumuna göre iki şekilde yapılmaktadır. “Polisajlı Parça” ve “Polisaj Yapılmayan Parça” olarak yapılır. Polisaj isteği ve yetkisi tamamen müşteri isteğine bağlı bir durumdur. Polisaj yapılmayan parçalar giriş kontrolleri sonrası direkt olarak kaplamaya, polisaj yapılan parçalar; polisaj işlemi ve polisaj kontrolünden sonra kaplamaya alınır. Parçanın teknik resim, şekillendirme sorumluluk ve yetkisi müşteri uhdesindedir.

Tesisimiz;  otomotiv v.b sektörlere hizmet vermektedir. Otomatik Tesis; “Ön Temizleme” adı altında 4 Farklı işlemle kaplamaya hazırlık aşaması olarak oluşturulmuştur. İlk kaplama olayı Parlak Nikel adımında başlamaktadır. Parlak Nikel ve Krom Kaplama yapmak üzere dizayn edilmiştir. Her bir Nikel kaplama banyonu 2500 Litre kapasitededir. Krom kaplama banyosu 4000Litre’dir. Banyo derinlik 120 cm’dir.

Otomatik Kaplama Hattımız, bilgisayar kontrollü yükleme yapılarak çalışmakta olup, her yapılan kaplama işleminin izlenebilirliği, o andaki proses değerleri ulaşılabilir bir arşivleme sistemine sahiptir.

Ağırlıklı olarak; Koltuk Başlık Demirleri, Kolçak Demirleri, Emniyet Kemer Tokaları, Spesifik parçalar, Egzoz Braketleri ve Mobilya Aksesuarları gibi seri ve belirli boyutlu parçaların kaplama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Tesisimizin ve kaplama aparatlarımızın günlük, haftalık, aylık bakımları ve temizlikleri planlı bir sistem doğrultusunda gerçekleştirilir. Danışman firma laboratuvarında bütün analizlerimiz yapıldığı gibi kendi laboratuvarımızda da analizlerimiz yapılarak tesisin ilk kurulum değerlerinin korunması, hataların oluşmadan önlenmesine çalışılır. Kaplama ile ilgili yenilik ve gelişmeleri de düzenli olarak takip etmekteyiz. Tüm bu işlemler müşteri istek ve beklentilerine yanıt verebilecek titizlikte sürdürülmektedir.

Yeni proje veya parçaların çalışmaları, numune sunumları, fizibilite çalışmaları, yeterlilik, kapasite, sunum ve teslimatlar konuları da müşteri isteklerine uygun olarak çalışılır. Proje onayından sonra sisteme dahil edilir.